top of page

Lavína

Ochladilo sa. Kata Strofová nasadila lyže a vyrazila do hôr, aby sa na neudržiavanej strane kopca pokúsila urobiť reportáž o ohromných zosuvoch snehu - lavínach. A súrodenci Vločko a Vločka sa postarajú o to, aby neodišla naprázdno.

03_lavina.png
02_cunami.png

Cunami

Kata Strofová si chce oddýchnuť od práce na slnkom zaliatej pláži. To ešte netuší, že aj z tejto pokojnej dovolenky nakoniec prinesie exkluzívnu reportáž. Rodinka vĺn z morského dna sem má totiž namierené tiež a cestou nechtiac spôsobí príval ničivých vĺn.

Sopka

Hlboko v džungli má každú chvíľu vybuchnúť sopka a Kata Strofová pri tom samozrejme nemôže chýbať. Kým sa spolu s opicami hojdá na lianách, hlboko v podzemí sa malé horninky pripravujú na školský výlet k povrchu zeme.

04_sopka.png
01_diery.png

Diery v zemi

Kata Strofová je na stope nebezpečných vodných zločincov, ktorí majú v úmysle podmyť mesto. Našťastie je tu ale vápencový detektív a jeho odvážna malá dcérka Vápnička. Podarí sa im zločincov zastaviť skôr, ako sa celé mesto prepadne pod zem?

Blesk

Malá Kladinka čaká na ocka, ktorý sa má každú chvíľu vrátiť z oblačnej hranice. Z vesmíru sa k nim však blížia nebezpečné záporné častice, s ktorými sa budú musieť porátať. A Kata Strofová bude samozrejme pri tom.

05_blesk.png
06_tornado.png

Tornádo

S rodinkou bublín teplého vzduchu sa vyberieme vysoko do oblakov a pozrieme sa, ako vznikajú vzdušné víry. Aj Kata Strofová skončí uprostred nebezpečného tornáda a bude mať čo robiť, aby ju neodfúklo.

Požiar

Keď sa Kata Strofová vyberie stanovať do prírody, dúfa, že tentokrát na ňu žiadna katastrofa nečaká. Nechtiac však spôsobí lesný požiar. Alebo zaňho môžu súrodenci Plameň a Plamienok, ktorí tu stanujú tiež?

07_poziar.png
08_piesocnaburka.png

Piesočná búrka

Uprostred horúcej púšte nám Kata Strofová tentokrát vysvetlí, ako vzniká jeden z veľmi pozoruhodných prírodných javov. A my sa spolu s malým Molekulkom vyberieme na legendárny divoký západ!

Padanie skál

Hore na skale je dnes poriadne rušno. Prišiel cirkus a malé kvapôčky vody sa už nemôžu dočkať, kedy naživo uvidia slávne skalné monštrum. To, že veci nakoniec vôbec nemusia byť také, akými sa spočiatku javia, aj o tom bude reportáž našej obľúbenej Katy Strofovej.

09_padanie skal.png
10_poladovica.png

Poľadovica

Kata Strofová zaspala do práce. A bude mať čo robiť, aby len tak-tak stihla svoju dnešnú reportáž o tom, o v tieto mrazivé dni vystrájajú dažďové kvapky v kalnej mláke pred budovou televízie Tresky plesky.

Povodeň

Kata Strofová si chce užiť piknik v mestskom parku. V tej chvíli ešte netuší, že sa hore medzi žiakmi oblačnej školy práve udialo niečo, vďaka čomu sa o chvíľu do mesta priženie nebezpečná vodná príšera! Podarí sa ju vôbec zastaviť?

11_povoden.png
12_zemetrasenie.png

Zemetrasenie

Uprostred horúcej púšte nám Kata Strofová tentokrát vysvetlí, ako vzniká jeden z veľmi pozoruhodných prírodných javov. A my sa spolu s malým Molekulkom vyberieme na legendárny divoký západ!

Krupobitie

Hádajte, ktorá známa televízna reportérka sa dnes vydáva? Kata Strofová, presne tak! Nákupná horúčka malých ľadových kryštálikov jej však tento výnimo ný deň poriadne skomplikuje.

13_krupobitie.png
bottom of page